ALMALLO equidae

Skutočný jazdec si svojím oblečením ctí nielen seba ale i svojho koňa

Almallo Equidae je značka, kde sa stretáva umenie dizajnu so športom. Značka vyznačujúca sa vysoko kvalitnými materiálmy a originálnym, technickým spracovaním, poskytuje jazdcom  vysoký komfort pohybu a pocit výjnimočnosti.

,,Naším poslaním nie je len poskytnúť jazdcom kvalitu, ale rovnako pocit profesionálneho jazdca.”

Značka Almallo Equidae  vznikala z vášne a myšlienky, priniesť do jazdeckého športu istý kus originality. Zakladateľkou značky je Slovenská módna dizajnérka Dominiqe Bohus:

Jazdecká móda je ako hra, nové pravidlá s novou sezónou

,, Už na strednej škole som sa pohrávala s myšlienkou vlastnej tvorby, či spoločnosti.To som však ešte netušila, že ich neskôr budem mať dve.Moja kariéra a celý príbeh novovznikajúcej značky Almallo Equidae začali pri svadobných šatách.Hneď po doštudovaní som založila značku svadobných šiat Dominiqe BohuS. Myšlienka značky Almallo Equidae vznikla pred troma rokmi, kedy na mňa veľa ľudí z jazdeckej komunity apelovalo, prečo nezačnem tvoriť aj jazdecké oblečenie. Keďže sama závodne jazdím a rovnako viem čo ako jazdec potrebujem,táto myšlienka vo mne zanechala hlboký podtext a tak sa začali tvoriť prvé nápady a prichádzali nové myšlienky, ktoré neskôr vytvorili úžasnú, vysokej konkurencie schopnú spoločnosť.

Navrhovanie prvotne nebolo mojou profesiou, bola to najmä vášeň.Mnoho ľudí si však neuvedomuje, že skutočný dizajnér  nie  je ten čo kreslí, ale ten čo skutočne tvorí.Od myšlienky samotného návrhu, až po celé jeho zrealizovanie.Technické zručnosti, matematika, geometria, maľba, skutočná krajčírina, to všetko patrí k tomu.

Prvou myšlienkou s ktorou som sa pohrávala, bol názov. Nechceli sme nič čo by hneď začínalo  spojením equi, alebo pôsobilo v názve dominantne.

To čo robí z koňa šampióna, nieje jazdec, ani tréner, ani talent, ale jeho duša…

Práve z tejto myšlienky vznikol celý názov značky ALMALLO equidae.

ALMA znamená v španielčine ,,duša”, LLO je koncovka z viacerých slov spájajúcich sa s koňmi ako napríklad CAVALLO v taliančine kôň a slovo equidae vychádza priamo z latinského názvu koňa.

Tak začala cesta ALMALLO equidae….”

Almallo Equidae je značka odlišujúca sa na trhu svojím originálnym dizajnom a štýlovou eleganciou, ktorá je cítiť z každého modelu.Jedinečné technické spracovania materiálov ako napríklad Tec Series, No-Wind, Tech Power, Carbon Aid dodávajú každému kúsku oblečenia  kvalitu a spĺňajú tak požiadavky aj tých najnáročnejších jazdcov….